Blackjack

Blackjackist on saanud üks maailma populaarsemaid kaardimänge. Enamasti mängitakse seda ühe või mitme 52 kaardist koosneva kaardipakiga. Miks mitmega? Kuna just see mäng kujunes omal ajal kaardiloendajate peamiseks vahendiks kasiinodest võitude väljameelitamisel. Kasiinode omanikud muutusid tänu sellele nutikamaks ja tõid mängu mitmed kaardipakid, et loendamist keerulisemaks muuta.

 

Blackjackis tuleb mängida diileri, mitte teiste mängijate vastu, nagu vahel ekslikult arvatakse, kui kokkupuude mänguga on olnud minimaalne. Mängus (optibet) võib võita kolmel viisil:

  • Saades 21 punkti ehk blackjacki kombinatsiooni kohe esimeste jagatud kaartidega;
  • Saades diilerist kõrgema punktisumma, ületamata punktisummat 21;
  • Kui diiler jagab endale kaarte ning ületab punktisummat 21.

 

Ajalugu

 

Blackjack on mäng, mille juured ulatuvad Don Quijote loonud autori Miguel de Cervantese aegadesse ehk 17. sajandisse. Cervantes olnud ka ise mängur, mistõttu polegi mingi ime, et ka tema loomingu tegelased kaardimängude vastu huvi tundsid. Mõnevõrra hiljem, kui see hakkas tasapisi USA ja Euroopa kasiinodesse levima, erilist populaarsust mäng välja ei teeninud, mistõttu pakkus kasiino selle mängijatele heldeid boonuseid. See tähendab põhimõtteliselt seda, et kasiino maksis kinni inimesi, kes seda mängu mängiksid ning ühtlasi sellele ka reklaami teeksid.

 

  1. sajandi keskpaigas muutus blackjack kaardiloendurite lemmikmänguks ning sellestki on palju raamatuid kirjutatud. Kasiinodele kaadiloendajad ei meeldi, aga paljud ei teagi, et ametlikult see tegevus keelatud ei ole. Seda oleks ka keeruline teha, kuna oma peas peavad arvutusi tegema nii need, kes kaarte loendavad, kui ka need, kes niisama mõtestatult blackjacki mängivad.

 

Turniirid, automaadid ja mängu alaliigid

 

Pokker ei ole ainus kaardimäng, milles populaarseid turniire peetakse. Ka blackjacki sõpradele korraldatakse erinevaid turniire, kus end proovile panna ning auhindasid võita. Blackjacki võib mängida ka mänguautomaatides sarnaselt pokkeriga. Sel juhul toimub kõik virtuaalselt nagu internetis või mõnes mängurakenduses. Mängust on aja jooksul tekkinud eri versioone nagu näiteks Hispaania 21, 21. sajandi Blackjack, Super Fun 21 ja paljud teised. Mängu põhimõte on kõigis suhteliselt sarnane, aga reeglid erinevad teatud määral.